Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Probleme cu bancomatele
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Probleme cu bancomatele

Buna Ziua ! As dori niste sfaturi daca se poate . Pe 27.02.2015 am primit salariul pe card la un bancomat de la alta banca . Am bagat cardul in bancomat bag pin-ul solicit suma de 540 si imi zice tranzactie in curs auzind in acelasi timp cum se numarau bani in bancomat. Imdediat in loc sa-mi dea banii primesc un bon pe care scrie EROARE DISPENSER si pe urma mesaj de la banca precum tranzactia in valoare de 540 a fost reversata in contul meu si am incercat a doua oara dupa care imi zice ca nu am bani pe card si primesc mesaj ca suma de 540 a fost retrasa din contul meu . SI EU NU AM PRIMIT NICIUN BAN . Sun la un numar de pe bancomdat si mi-au zis sa ma duc la banca la care apartin , ma duc la banca le-am explicat cum s-a intamplat acea doamna ma trimite la cel mai apropiat sediu de la bancomatul de la care am vrut sa retrag banii. Ajuns la banca de la care am vrut sa retrag banii doamna imi zice sa fac o sesizare , am facut sesizarea si imi zice sa astept pana ma suna ei , la aproximativ 20 de minute ma suna si imi zice sa ma duc de la banca care provin si sa fac sesizare la ei. M-am dus la banca am facut sesizare si mi-au zis sa astept doua zile lucratoare. In dimineata aceasta primesc mesaj de la banca care provin si imi zice precum suma a fost creditata din contul meu in data de 27.02.2015 intrecat a fost reversata de catre banca de la care am vrut sa scot banii si banii tot nu i-am vazut . Am sunat iar dupa ce am primit mesajul si mi-au zis sa astept inca cateva zile sa vada ce fac si cum rezolva. Dati-mi va rog un sfat ce-ar trebui sa fac! Va multumesc
Ar trebui sa reclamati banca la Autoritatea Nationala Pentru Protectia Consumatorilor.