avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Intrebare recuperare timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Intrebare recuperare timbru de mediu

buna ziua se mai poate recupera timbru de mediu la masina ,acum in 2015??daca da care este procedura . va multumesc
Timbrul de mediu, nu.
timbrul de mediu se poate recupera. faceti cerere de restituire catre Administratia FInantelor, apoi asteptati raspunsul care sigur e negativ, apoi formulati actiune civila catre Tribunal - sectia de contencios administrativ si fiscal.
Inainte de actiune trebuie sa faceti plangere prealabila la Adm. Financiara unde ati achitat taxa de timbru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa poluare fabi_arina fabi_arina Am platit taxa de poluare in august 2010 in Constanta. Cand si cum recuperez banii? (vezi toată discuția)
Taxa auto titi marina titi marina Va salut, cu stima. Gata. M-am hotarat sa cer inapoi banii dati pentru taxa auto. Am platit la AFP suma de 4246 lei in data de 04 dec 2008, pentru inscrierea ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto monicalina monicalina Ce demersuri trebuie sa fac ca sa pot recupera taxa auto?Mentionez faptul ca nu imi pot permite un avocat si as vrea sa stiu daca pot face ceva singur? (vezi toată discuția)