Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Vanzare produse lucrate manual - ce cerinte trebuie ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Vanzare produse lucrate manual - ce cerinte trebuie indeplinite?

Buna ziua.
Detin PFA pentru activitati de traducere si as dori sa adaug inca doua coduri caen pentru a putea vinde produsele lucrate manual de mine in cadrul targurilor handmade.
Intrebarile mele sunt:
1. Deoarece nu exista in Romania cursuri de calificare pentru fabricarea de articole crosetate sau de articole din pasla iar acestea sunt deprinderi pe care le-am capatat singura - pot adauga aceste coduri caen la PFAul meu?
2. Pentru a putea vinde produsele lucrate de mine, prin participare personala la targuri de produse handmade, de ce am nevoie? Facturier, casa de marcat? In cazul unui control ce acte trebuie sa am la mine pentru a fi in regula?
Va multumesc.
Si inca o intrebare mai am: dupa ce imi adaug cele doua coduri caen, trebuie sa trimit din nou o declaratie la administratia financiara cu un nou venit estimat pentru acest an?