Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Nota lichidare la intrare in CIC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Nota lichidare la intrare in CIC

Buna ziua!

La intrarea in CIC stiu ca ti se suspenda contractul de munca, dar trebuie sa ti sa faca nota de lichidare?!?
La primul copil stiu ca nu mi s-a cerut asa ceva, acum imi cere si aceasta nota...

Multumesc
1. La intrarea in CCC nu inceteaza contractul indiviual de munca (CIM), el este numai suspendat pe perioada de CCC.

2. - Cine va cere nota de lichidare?
- Nota de lichidare nu este prevazuta in nici un act normativ ca fiind obligatorie.