avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Nota lichidare la intrare in CIC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Nota lichidare la intrare in CIC

Buna ziua!

La intrarea in CIC stiu ca ti se suspenda contractul de munca, dar trebuie sa ti sa faca nota de lichidare?!?
La primul copil stiu ca nu mi s-a cerut asa ceva, acum imi cere si aceasta nota...

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:26, 10 Martie 2015
1. La intrarea in CCC nu inceteaza contractul indiviual de munca (CIM), el este numai suspendat pe perioada de CCC.

2. - Cine va cere nota de lichidare?
- Nota de lichidare nu este prevazuta in nici un act normativ ca fiind obligatorie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Desfiintare post in timpul cic mararadu mararadu Buna ziua, in cazul desfiintarii unui intreg departament se vor desfiinta toate posturile; 1. Am o angajata aflata in Concediul pt ingrijirea copilului. Cum ... (vezi toată discuția)
Refuz eliberare nota de lichidare ema.1 ema.1 Ma confrunt cu urmatoarea situatie: am solicitat angajatorului demisie si mi-a aprobat(conf art 55lit b codul muncii) pt ziua de 22 martie. Astazi m-am ... (vezi toată discuția)
Concediu pt crestere si ingrijire copil Carmen Curelea Carmen Curelea Va prezint un caz : Salariatul are cim pe perioada determinata 01.01.2004-31.12.2006. intra in CIC in mai 2006 pa in 15.07.2007 pt. primul copil (atunci ... (vezi toată discuția)