Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract vanzare-cumparare scris de mana
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract vanzare-cumparare scris de mana

Un contract de vanzare-cumparare scris de mana de catre partile contractante produce efecte juridice/are forta probanta?
Dacă e pentru un imobil, contractul trebuie sa îmbrace forma autentica