Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Domeniu de activitate firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Domeniu de activitate firma

Buna ziua,
Am o firma infintata ce are cod caen 4711-comert cu amanuntul in magazine nespecializate cu vanzarea predominanta de cafea, bauturi alcoolice si tutun. Vreau sa ma ocup si de importat haine din UE si vanzarea lor pe internet. Este suficient sa adaug codul caen specific sau trebuie sa infiintez o alta firma?
Daca pot adauga cod caen pentru astfel de activitate cum voi proceda cu inregistrarea operatiilor in contabiliate si plata taxelor si impozitelor? Pentru ca nu as vrea sa amestec lucrurile.
Multumesc frumos!
Puteti adauga acest cod.
Contabilitatea va fi la comun.
cod caen ,punct de lucru,casa de marcat restul ramane neschimbat
Multumesc pt raspunsuri!
Imi trebuie si casa de marcat chiar daca livrez prin curierat/posta?
MihaelaET, utilizator
vorbiti cu contabilul/a dvs.tra cred ca emiteti facturi (nu cunosc sistemul ;comanda internet-livrare curierat)
Nu va trebuie casa de marcat.