Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... infidelitate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

infidelitate

Sotia a bagat div pentru infidelitate , am fost plecat la munca mult timp a ajuns zvonul ca am pe cineva am trimis in fiecare luna bani acasa , avem un copil minor , ea a bagat div fara aprobarea mea ma sunat mama ca am primt citatia , avem un apartament dar este cu chirie la stat , ea nu lucreaza , nu are avocat , vreau apartamentul si copilul
Constrangere, in materie de sentimente , nu exista , asa incat , daca sotia s-a adresat instantei de judecata , divortul va fi pronuntat , daca , cu adevarat , raporturile de familie au fost grav afectate , in mod ireversibil.
Asa incat , chiar daca nu va veti prezenta , se vor administra mijloacele de proba existente.Intrucat exista si problema partajului-intrucat partajul prin atribuire e incuviintat avand in vedere , totusi , anumite considerente , (cota parte stabilita, existenta de imbunatatiri efectuate , incredintarea minorului ...-) si a incredintarii , in interesul dumneavoastra , si pentru a beneficia de informatii asupra situatiei faptice , recomand reprezentarea de catre avocat.Oricum , daca va exista vreo impacare , aceasta poate opera in orice etapa a procesului de divort :rolleyes:
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat