Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Este posibila o reipotecare ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Este posibila o reipotecare ?

Am achizitionat in dec 2011 un apartament prin credit ipotecar. La momentul respectiv nu eram casatorit. Acum m-am casatorit si as dori sa stiu daca pot sa contractez un nou credit ipotecar (poate fi si de la o alta banca decat cea de la care am luat primul credit ipotecar )cu care sa pot stinge primul credit ipotecar si cu creditul nou sa ipotechez apartamentul impreuna cu sotia mea, astfel devenind amandoi proprietari. Adica, as vrea sa stiu daca pot face o reipotecare in care sa apara si sotia mea coproprietara la apartament, stingandu-se astfel primul credit ipotecar in care eram doar eu , sotul, proprietar.
Multumesc frumos pentru toate opiniile dvs. O sa studiez cele 3 regimuri matrimoniale si cand voi decide pt ce regim matrimonial am optat o revin sa va cer parerea, daca este bine sau nu ce fac. Va multumesc din suflet inca o data.