avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA la achizitie extracomunitara
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA la achizitie extracomunitara

Daca am o achizitie extracomunitara si sunt platitor de tva la trimestru , trebuie sa schimb perioada fiscala la luna ?
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 13:54, 26 Martie 2015
da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarare trecere de la tva trim la lunar camyv camyv Am o firma care este platitoare de TVA trim.In luna noiembrie intra in ROI si deci trece la TVA lunar. In luna decembrie declar TVA-ul pt.noiembrie, dar ... (vezi toată discuția)
Tva intracomunitar nely_mira nely_mira buna seara, am achizitionat o masina din olanda pt transport mf,(sh) a costat 16500 euro, pe factura tva este 0, va rog cum fac inregistrarile in conta? soc ... (vezi toată discuția)
Achizitionez pentru prima data marfa din exterior marymary marymary -sunt srl platitor de tva, inregistrat in ROI -achizitionez pentru prima data marfa din exterior, din ungaria(cartuse de toner) de la un furnizor care isi ... (vezi toată discuția)