avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 450 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare pasaportului inainte de expirare
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare pasaportului inainte de expirare

Buna ziua!
Pasaportul meu expira in luna nov anul acesta.pot sa schimb pasa portul mai devreme? nu stiu exact cand voi pleca si nici pt cat timp.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: nuova era , utilizator 07:04, 20 Mai 2022
pasaportul imi expira in noiembrie ma pot programa la schimbare?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Relatia dintre cartea de identitate si starea civila Hana23 Hana23 Buna ziua! M-am casatorit in Marea Britanie si ambasada romana nu imi accepta certificatul de casatorie deoarece nu contine numele complet al parintilor. ... (vezi toată discuția)
Carte de identitate si pasaport fulga fulga Buna ziua am o intrebare ptr cine poate sa ma informeze traiesc in Elvetia de 16 ani m-am casatorit in 1996 dupa un an de zile am avut pasaportul romanesc care ... (vezi toată discuția)
Cum schimb buletinul si pasaportul in acelasi timp Sanda ionescu Sanda ionescu In 23 iunie merg in Ro. Raman 16 zile.Am nevoie sa schimb si buletinul si pasaportul. Pt a schimba pasaport e nevoie de buletin dar eu trebuie sa l schimb . ... (vezi toată discuția)