Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum schimb buletinul si pasaportul in acelasi timp
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum schimb buletinul si pasaportul in acelasi timp

In 23 iunie merg in Ro. Raman 16 zile.Am nevoie sa schimb si buletinul si pasaportul. Pt a schimba pasaport e nevoie de buletin dar eu trebuie sa l schimb . Cum fac sa plec cu amandoua noi? Multumesc
Sanda ionescu, utilizator
Buna ziua
Nu puteti.
Va trebui sa depuneti pentru noua carte de identitate si dupa ce obtineti documentul, sa depuneti actele pentru pasaport.
Eventual, imputerniciti pe cineva sa ridice noul pasaport si iesiti din tara cu buletinul.