Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pensie alimentara

Buna ziua,
fiul meu implineste in aprile 18ani si este inca elev. Va rog sa-mi spuneti daca pentru luna aprilie mai primeste pensia alimentara si alocatia? Multumesc!
da. poate primi pana la 26 de ani daca este student la zi
acest lucru se intampla dupa ce obtine o alta hotarare, eu ma referam daca pe hotararea actuala ( adica pana la 18ani) mai primeste si in luna aprilei?! Multumesc!