Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... parcare concesionata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

parcare concesionata

Buna ziua! Am o nelamurire legata de locul de parcare pe care il detin in concesiune: cati m in fata parcarii concesionate de catre mine nu pot parca vecinii? mentionez ca il fata locului meu de parcare am un vecin care ma blocheaza, eu pot intra in locul concesionat de catre mine doar la limita dintre el si vecinul cu parcare laterala. (mai exact parcarea e sub forma de E, iar eu detin al treilea loc de sus in jos si vecinul fara loc de parcare se parcheaza in fata locului meu). am incercat sa vorbesc cu dansul dar zice ca eu am platit doar parcare si el imi lasa acces la ea.
Ce ma sfatuiti? unde gasesc legea pt parcarile luate in concesiune?
Va multumesc!
Daca va este restrictionata calea de acces catre spatiul cu destinatia de parcare auto,aveti dreptul sa sesizati oficial serviciul specializat din primarie,politia din cadrul primariei
Multumesc!