Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Norme de venit 2015
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Norme de venit 2015

O persoana fizica, neinregistrata ca PFA, II sau IF, poate realiza venituri din ""Inchirierea de camere in scop turistic"", prin completarea si depunerea la organul fiscal a Declaratiei 220 ?
Da, dar cititi precizarile de la declaratia 220:
b.3. Venituri din închirierea în scop turistic
Declarația se completează  pentru fiecare an fiscal, de către contribuabilii care
realizează venituri din închirierea în scop turistic a camerelor situate în locuințe proprietate
personală, având o capacitate de cazare cuprinsă între 1 şi 5 camere, inclusiv, altele decât
cele care constituie structuri de primire turistică, potrivit legislației specifice.
[ link extern ]
george-neagu, moderator