Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Control Autoritati
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Control Autoritati

O persoana fizica care realizeza venituri din Inchirierea de camere in scop turistic, poate fi controlata de catre Autoritati ale Protectiei Consumatorului, Directiei Sanitar Veterinare, etc...ca orice Pensiune clasificata in baza unor Norme si care eventual ar putea aplica amenzi ?
Va multumesc .
Teoretic da poate fi controlata in urma unor sesizari sau reclamatii...ori din partea clientilor nemultumiti,ori din partea vecinilor invidiosi...organele de control ale statului in 90% din cazuri actioneaza in baza sesizarilor...cu respect