Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Bon fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Bon fiscal

pentru un PFA cu activitate comert stradal ocazional,fara punct de lucru,activitate sezoniera,dozator de suc...inchiriat 2 metri patrati de la primarie...trebuie casa de marcat?
Da, va trebuie casa de marcat. In orice fel de activitate in care se livreaza ceva (produse sau servicii) persoanelor fizice trebuie bon fiscal.