Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract in aceasi data cu data inceput
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract in aceasi data cu data inceput

Buna ziua

Am si eu o nedumerire si vreau sa inteleg bine.
Am incheiat un cim in data de 23.03 cu data de inceput 26.03.La 2 ore dupa ce am transmis contractual in Revisal mi se comunica ca acea persoana nu mai doreste sa lucreze la mine.L-am pus sa-mi faca o nota in care sa spuna ca nu mai doreste derularea acestui cim si implicit incetarea lui.Intebarea este daca decizia de incetare(conf art 31(3)) poate avea aceeasi data cu data de inceput ,mai exact 26.03.

Multumesc
Sigur, se poate, nu este nicio problema.
Se poate face asa ceva , dar nu in baza unei note , ci a unei notificari de incetare a c.i.m. in baza art.31 alin.3 C.mun. , situatie aplicabila numai daca are inserata in c.i.m. perioada de proba.