Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune dupa tata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune dupa tata

Buna ziua,
Tatal meu a decedat , eu sunt unicul copil al parintilor si vreau sa cedez partea mea mamei mele, in cazul in care eu cedez trebuie atunci chemati la succesiune fratii defunctului?
daca renuntati cu precizarea in favoarea cui nu vin fratii la mostenire