Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Productie creme cosmetice
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Productie creme cosmetice

Buna,

As dori sa incep o afacere in domeniul productiei produselor cosmetice. Din pacate nu am gasit ce aprobari as avea nevoie pentru productia acestor produse.

Sunt supuse aceluias regim ca si suplimentii naturali?
As avea nevoie de vreo autorizatie si daca da de la ce institutie?

Va multumesc
In cazul in care nu aveti o societate comerciala trebuie sa infiintati una.
Apoi trebuie sa notificati ministerului sanatatii produsele.
Buna Tudor,

Am infiintat societatea comerciala. Imi poti spune in ce categorie intra produsele cosmetice si la ce institutie ar trebui sa le notific?

Mersi mult,
Radu