Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare auto

am omasina pe numele mamei mele,mama este plecata din tara as vrea sa o vand si sa-mi cumpar alta,am buletinul mamei,cum pot proceda
Legal nu puteti proceda decat cu procura din partea mamei. Daca mama este in alta tara sa se duca la consulat si sa faca o procura pe numele dvs. , apoi sa v-o trimita.
Afirmati ca auto apartine mamei dvs,respectiv dvs nu detineti calitatea de proprietar
Pentru a putea desfasura demersuri legale de tranzactionare auto,este necesar sa detineti procura incheiata de mama dvs in favoarea dvs