avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... AUTORIZATIE DE CONSTRUCTIE
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

AUTORIZATIE DE CONSTRUCTIE

buna ziua

am o casa in comunaTraznea jud Salaj

in spatele casi as vrea sa torn o platforma de beton si sa zidesc 3 pereti lipt de casa din bca si sa acopar cu tigla metalica fara sa torn planseu

un fel de lemnarie

as vrea sa aflu daca am nevoie de proiect si autorizatie de constructie?

va multumesc cu stima,
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 13:27, 29 Martie 2015
Da, aveti nevoie de autorizatie de construire, obligatoriu!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

.. bună ziua, vreau să torn în curte o platforma de beton (fără ... Georgeta 30 Georgeta 30 Bună ziua, vreau să torn în curte o platforma de beton (fără fundație) de 12 cm grosime, pe care v-or veni amplasate doua module de locuit, nu se ... (vezi toată discuția)
Terasa/ foisor fara autorizatie ContSters353462 ContSters353462 Buna ziua. Locuiesc intr-un imobil cu 8 apartamente.Al meu se afla la parter,iar gradina din fata blocului,cat tine apartamentul meu,este in proprietate ... (vezi toată discuția)
Autorizatie sau nu? mihasim mihasim Doresc sa torn in fata unei camere de locuit un planseu de beton pentru joaca copiilor vara (3/3), fara piloni de sustinere , doar ciment. Am sau nu nevoie de ... (vezi toată discuția)