Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... .. Bună ziua, vreau să torn în curte o platforma ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

.. Bună ziua, vreau să torn în curte o platforma de beton (fără ...

Bună ziua, vreau să torn în curte o platforma de beton (fără fundație) de 12 cm grosime, pe care v-or veni amplasate doua module de locuit, nu se zidește nimic, ele sunt gata asamblate, v-or fi aduse pe o platforma cu macara. Întrebarea mea este următoarea, atâta timp cât nu zidesc și nu torn nimic în pământ îmi trebuie vreo autorizație de la primăria din localitate, referitor la betonul care va fi turnat.?
Nu aveti nevoie de autorizatie de ctie. de la primarie, dar trebuie declarata platforma si modulele la primarie in vederea impozitarii.
Salutare.....ca necunoscător vă întreb și ce și cum se impozeaza acel container....?...avind in vedere că nu poate fi autorizat ca , construcție....va mulțumesc...
Primaria stabileste cota de impozitare.