Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recuperarea cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recuperarea cheltuieli de judecata

buna ziua
am castigat un proces in fata celor de la EOS. cu obligatia lor de a-mi restitui cheltuielile de judecata. in cat timp sunt obligati sa imi restituie aceste sume? exista vreun maxim de zile pt a mi se vira suma? sau voi fi nevoita sa ma judec cu ei si pt asta?ms
Legalizati hotararea respectiva,comunicati-o catre firma de recuperari insotita de o notificare in care solicitati plata cheltuielilor de judecata intr-un termen de ....(cate zile doriti dvs)iar in cazul in care nu se conformeaza va adresati unui executor judecatoresc.
multumesc frumos pt raspuns.
buna barbone_2006 , sant intr-o situatie asemanatoare, ati primit cheltuielile si in cat timp dupa ce ati facut cerere? eu am trei saptamani si nimic nici un raspuns, nici de la primarie unde am depus cerere de restituire a taxei de timbru