avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sindicate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sindicate

Sunt angajat al unei firme care are un singur sindicat reprezentativ . Am fost membru de sindicat si m-am retras de 6 luni din acest sindicat din motive personale. Acum vreau sa revin cu o noua cerere de adeziune la acest sindicat si sunt refuzat de catre presedintele sindicatului.
Este legal ce face?
Refuza si afisarea statutului sindicatului , nimeni nu-l cunoaste.
Este obligat sa afiseze statutul sau ramane secret?

Alte discuții în legătură

Sindicate Bavarezu Bavarezu Sunt angajat al unei firme care are un singur sindicat reprezentativ . Am fost membru de sindicat si m-am retras de 6 luni din acest sindicat din motive ... (vezi toată discuția)
Refuzul categoric de afisare a statutului sindicatului Bavarezu Bavarezu Presedintele de sindicat refuza categoric afisarea Statutului Sindicatului din care fac parte. (Am facut o adresa catre presedinte care nu vrea sa o ... (vezi toată discuția)
Statut sindicat sexu sexu sunt membru la un sindicat și am cerut statutul sindicatului ,iar răspunsul a fost că pot să-l consult ,dar nu am voie să fac poze sau să-l copiez ,eu ... (vezi toată discuția)