Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... probe preconstituite
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

probe preconstituite

Cum pot sa ma apar dintr-un proces civil in care după formularea cererii de chemare in judecata, paratul a preconstituit probe care sa ateste situatii invocate in acțiune?
Spre ex: a introdus un proces verbal pentru o ședință care nu s a desfășurat, datat pentru o alta data
Ce pot invoca in apararea mea?
Va multumesc
Procesul verbal nu este un act juridic dar este considerat o probă și prin urmare poate fi contracarat printr-o probă contrarie. -faceți dovada că nu s-a ținut ședința la acea dată.