Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit si contributii PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit si contributii PFA

Va rog sa-mi spuneti de cand se aplica obligatia PFA de a plati contributia CAS chiar daca este angajat cu norma intreaga la o alta firma si pentru ce an nu mai este deductibila contributia CASS?
Nu se stie. Pentru anul acesta e o prevedere in codul fiscal pe care cred ca o stiti si cu asta mergem. Cand va aparea ceva concret in monitorul oficial, atunci vom vedea.
Multumes!