Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Obligatìile celui care ia pamant in arenda
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Obligatìile celui care ia pamant in arenda

Cel care ia pamant in arenda este obligat sa plateasca impozitu pe pamant ? adica sa nu il plateasca proprietaru pamantului
Proprietarul achita impozitul si nu arendasul.
Vedeti si > www.avocatnet.ro/content/art...
coldmountain, utilizator
Sa ma iertati, @coldmountin, ca repet ce ati spus si dvs. mai sus. O fac pentru a va intari spusele.

Da, proprietarul plateste impozitul. Asa este si denumirea: impozit pe proprietate.