Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Sef santier, RTE si Responsabil CQ - o singura persoana
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Sef santier, RTE si Responsabil CQ - o singura persoana

Un ofertant a depus in cadrul unei proceduri de cerere de oferta - contract lucrari, declaratie de asigurare a personalului pentru executia contractului
Pentru pozitiile Sef Santier, RTE si Responsabil CQ a nominalizat o singura persoana care va indeplini toate functiile din contract.
Ca si cerinte persoana respectiva poate indeplini oricare din functiile de executie
Intrebarea este daca aceasta oferta indeplineste conditiile de calificare si daca aceeasi persoana poate indeplini toate cele 3 functii in contract
Inainte de a lua o decizie, solicitati clarificari, sa demonstreze concret cum respectiva persoana va indeplini cele 3 functii simultan, fara a afecta prestarea nici uneia din ele.
Nicaieri nu scrie ca nu are voie o singura persoana, dar nici nu vad cum poate indeplini simultan functiile respective o singura persoana.