avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract colectiv de munca

Buna ziua
Va rog frumos sa-mi dati si mie un sfat.
La inceputul anului 2015 a fost intocmit un act de prelungire al Contractului colectiv de munca pt inca un an si totodata au fost introduse si cateva completari(modificarile aduse codului muncii in luna ianuarie).
Intrebarea mea este daca acest document mai trebuie vizat de ITM.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:37, 6 Aprilie 2015
Actul aditional la CCM trebuia inregistrat la ITM, astfel nu-si produce efectele pentru care s-a dorit incheiat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccm la nivel de unitate petronel11 petronel11 Buna ziua, Avem Contract Colectiv de Munca la nivelul unitatii, acesta a fost semnat si inregistrat in 2013 pe 12 luni. Intre timp mandatul (de a negocia si ... (vezi toată discuția)
Dreptul muncii- contract de munca florincristea07 florincristea07 Contractul colectiv de munca a fost semnat in luna August,fara negocierea (renegocierea) salariului.Este posibil sa se faca acum renegocierea sau o ... (vezi toată discuția)
Refuz itm prelungire cu 12 luni a contractului colectiv de munca incheiat pe 24 de luni laraband laraband Buna seara, Avem in vigoare un Contract colectiv de munca la nivel de unitate care s-a incheiat in 2012, pe o perioada de 24 luni si care va expira curand. Am ... (vezi toată discuția)