Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract colectiv de munca

Buna ziua
Va rog frumos sa-mi dati si mie un sfat.
La inceputul anului 2015 a fost intocmit un act de prelungire al Contractului colectiv de munca pt inca un an si totodata au fost introduse si cateva completari(modificarile aduse codului muncii in luna ianuarie).
Intrebarea mea este daca acest document mai trebuie vizat de ITM.

Multumesc
Actul aditional la CCM trebuia inregistrat la ITM, astfel nu-si produce efectele pentru care s-a dorit incheiat.