Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schita teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schita teren

Buna ziua,
am cumparat in 2008 o parcela de teren de 1.500 mp de la o persoana care detinea 2.500 mp teren. In anul 2000 proprietarul vanduse 1000 mp teren la o terta persoana. In 2008 ni sa eliberat de la cadastru o schita cu terenul de 1500 mp pe care apare si terenul de 1000 mp a celeilalte persone. In acest plan partea de 1000 mp are anumite dimensiuni. Proprietarul parcelei de 1000 mp a fost plecat din tara si acum cand a revenit ne a atras atentia ca parcelele nu mai coincid el avand alta schita cu alte dimensiuni, totalul facand tot 1000 mp. Acum ce trebuie facut sa rezolvam aceasta situatie? Multumim!
Refaceti schita sub indrumarea unui cadastrist.