avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cine hotareste si programeaza automatele de bani?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cine hotareste si programeaza automatele de bani?

Pe data de 02.04.15 am scos de pe contul nostru german, 2.000 RON de la Automatul Raiffeisen filiala Lugoj
Pe Cont au fost trasi 505,66 EUR din care 5,00 eur sunt costuri.

Cum este posilil, ca Raiffeisenbank Romania sa faca un schimb valutar de 1 EUR = 3,9934 RON cu toate ca in ziua acea pe pagina raiffeisen.ro cursul era de 4,47 ron

Dupa o ora ce am retras de la Raiffeisen cei 2000 ron, m-am dus la Automatul BRD Lugoj si am scos tot 2.000 RON
Aici la BRD sa facut schimbul valutar la 4,3562 ron si costul a fost tot de 5,00 EUR

Deci la Automatul Raiffeisen filiala Lugoj am facut o pierdere de aproape 50,00 EUR

Apropo: Banca mea unde avem Contul si am capatat cardul, a spus ca nu au nimic de aface cu tranzactia. Nici macar cei 5 EUR comision sau ce or fi, nu sunt a lor.

La Reclamatia facuta la Raiffeisen, mi sa transmis ca banca care mea data Cardul e responsabil. Aici in germania Banca mea tot raiffeisen, a spus ca ei nu sunt responsabili pentru schimbul valutar si nici pentru cei 5 eur costurii.

Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:56, 12 Aprilie 2015
Daca dvs ati facut operatia bancara
Pe data de 02.04.15 am scos de pe contul nostru german, 2.000 RON de la Automatul Raiffeisen filiala Lugoj
,pentru solutionare,sesizati oficial protectia consumatorului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Paypal - plati online muppetz muppetz Buna ziua , Am un cont PayPal cu card de debit BRD atasat .Cardul este Mastercard cu chip integrat . Am facut foarte multe cumparaturi de pe net si asa ... (vezi toată discuția)
Problema inchidere cont markyballer markyballer Buna ziua, Am fost astazi la sucursala BRD de la Unirii pentru a inchide contul si mare mi-a fost surprinderea cand am aflat ca figurez cu minus 87 RON. ... (vezi toată discuția)
Factura externa cu plata in numerar Bajinaru Ramona Bajinaru Ramona Buna ziua! As avea nevoie de un sfat de la dumneavoastra deoarece pana acum nu m-am confruntat cu aceasta situatie. In 25 aprilie patronula a plecat in ... (vezi toată discuția)