avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Neprezentare la politie-consecinte
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Neprezentare la politie-consecinte

am fost citat la politie,m-am prezentat,am recunoscut ca am inselat 3 persoane si m-am angajat verbal si am scris si in declaratie ca in data de 8 aprilie ma prezint la politie ca sa restitui banii si ca sa ma impac cu persoanele vatamate....nu am avut bani,nu m-am dus la politie..ce pot sa patesc? sa astept citatia?
Eu spun ca e bine sa va interesati dvs.
Toti spun ca vor sa se impace.
Dar...foarte putini se impaca.

Daca stati prea mult e posibil sa nu mai gasiti partile vatamate.
Sunt si cazuri de acest fel...si daca nu au avocat angajat nu mai sunt de gasit...
pt mine e foarte important impacarea deoarece deja am o pedeapsa de 3 ani cu suspendare si se revoca daca nu ma impac si 1500 lei nu merita peste 3 ani de puscarie
Acum trebuie sa vedeti si in ce conditii doresc impacarea persoanele vatamate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Audiere dupa impacarea partilor oltul oltul dupa 1 febr,dupa intrarea noului cod sa presupunem ca cineva depune plangere impotriva mea pt inselaciune....primesc o citatie,vbesc cu politistul si cu partea ... (vezi toată discuția)
Ajutor alex94 alex94 Buna seara.In urma cu o saptamana am fost chemat la sectia de politie de pe raza comunei in care locuiesc,in legatura ca am furat un vitel.Un recidivist care ... (vezi toată discuția)