Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inmatriculare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inmatriculare auto

Salut,
De vreo juma' de an mi-am cumparat un auto second-hand. Masina a fost inmatriculata de vechiul proprietar, insa taxa a fost recuperata. eu nu dispun de cei apoximativ 600E pentru inmatriculare (sincer sa fiu nici nu prea vreau sa dau banii astia aiurea asa). Am inregistrat-o la Fisc si cam atat. Va rog sa-mi spuneti daca pot circula in continuare cu ea in conditiile astea si ce riscuri imi asum. Singurul lucru care ma deranjeaza este ca asigurarea este pe numele vechiului proprietar si este cam mare. Poate imi dati vre-o solutie sa pot sa o fac pe numele meu.
Multumesc!
Puteti circula cu auto atat timp cat aveti asigurare si ITP valabile
La momentul tranzactionarii bunului mobil,vanzatorul nu a completat talonul cu precizarea instrainat la data X,catre Y ?
nu scrie instrainat pe talon.