Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce termene sunt la judecatorie si tribunal pentru a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce termene sunt la judecatorie si tribunal pentru a primi o hotarare?

Fiti amabili si spuneti-mi si mie cam care este timpul mediu de asteptare a unei hotarari dupa un proces la judecatorie sector 4 si apoi in recurs la tribunalul Bucuresti?
Ma intereseaza cat mai e de asteptat pana va fi hotararea irevocabila in mana mea si apoi daca se poate face o executare dupa certificat de grefa sau asteptam redactarea? Cat dureaza in medie la tribunal o redacatare?

Multumesc.
Buna ziua,

Mergeti si interesati-va la arhiva. Eventual faceti o cerere de urgentare a redactarii hotararii. Daca asteptati redactarea e posibil sa aveti surprize neplacute.

Succes,