Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donatie- este posibil sa am probleme?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donatie- este posibil sa am probleme?

Am un frate si o sora, mama le-a facut acte de vanzare cumpararepe case si terenuri, iar mie mi-a facut act de donatie. Sora a decedat anul trecut mostenitorii ei fiind fiul si sotul. Este posibil ca dupa moartea mamei sa imi sparga donatia mostenitorii sorei mele si fratele?
stefaniaalina75 a scris:

Am un frate si o sora, mama le-a facut acte de vanzare cumpararepe case si terenuri ..

Adica in fapt tot donatie, dar una deghizata.

stefaniaalina75 a scris:

Este posibil ca dupa moartea mamei sa imi sparga donatia mostenitorii sorei mele si fratele?

Este posibil, dar putin probabil.