Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Pe data de 14 aprilie 2015 am primit hotararea de majorare a pensiei alimentare ca urmare a abngajarii tatalui .Este obligat la plata pensiei majorate cu data introducerii actiunii adica septembrie 2014.Cum se procedeaza :trimite instanta la firma unde lucreaza?Inainte asa se proceda, acum cu noile reglementari nu mai stiu!
~ Conținut șters la cerere ~
Acum ori plateste de bunavoie pensia majorata si o parte din restanta dupa cum exista intelegere si daca nu vrea nicicum, mergeti la executor si tot pe el il costa in final cheltuiala cu executorul.