Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii ordin privind eliberare din functie cf.OUG.37/2009
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

ordin privind eliberare din functie cf.OUG.37/2009

Buna ziua,
va rog sa ma ajutati si pe mine; lucrez intr-o institutie publica si conform OUG.37/2009 directorul executiv al acestei institutii a fost eliberat din functie in baza unui ordin al ministrului.Directorul executiv a atacat in instanta la curtea de apel acel ordin si a primit prin hotarire suspendarea ordinului ministrului.
Cum pot face eu plata directorului executiv daca la institutie s-a schimbat organigrama si nu mai am post de director executiv, el transformindu-se in directoor coordonator.Mentionez ca in acest timp a fost numit si cel care detine postul de director coordonator si nu stiu cum o sa pot sa-i platesc pe amundoi.
va multumesc si astept raspunsul cit mai urgent
sa inteleg ca detine aceeasi functie in cadrul institutiei , insa s-a schimbat organigrama?...
da, detine aceeasi functie din moment ce s-a obtinut suspendarea ordinului prin care era eliberata, dar eu nu mai am acel post la aceasta data
aura iftinca, utilizator
directorii executivi cf.OU 37/2009 devin directori coordonatori ,organigrama posturilor la institutie s-a schimbat si cum este reincadrata persoana care a cistigat in instanta drepturile pe care le detinea inainte;