Forum Discuţii juridice Executare silită sunt obligata sa platesc probele depuse de executor?
Discuție deschisă în Executare silită

sunt obligata sa platesc probele depuse de executor?

am facut contestatie la o executare silita
am vrut sa stiu detaliat care sunt cheltuielile din rubtica " diverse cheltuieli cu executarea" si am cerut instantei ca executorul sa le numeasca pe fiecare si sa arate valoarea
la termenul trecut , executorul care este parte in proces a depus o fotocopie cu aceste cheltuieli si mi-a pretins suma de 27 lei pt aceasta sub sanctiunea suspendarii dosarului daca nu platesc
Instanta a trecut in incheiere cererea executorului, si anume daca nu platesc dosarul se suspenda
am privit acest lucru ca pe o ingradire din partea instantei si am refuzat sa platesc
daca executorul este parte in proces, sunt eu obligata sa-i platesc probele depuse pt a justifica lacomia la care s-a pretat?
consider ca avea obligatia de la inceput sa detalieze pt care motiv i mi ia banii si sa prezinte chitante pt demersurile pa care pretinde ca le-a facut cantracost
eu nu am solicitat fotocopie, putea sa scrie si de mana informatiile caci poate costa mai putin

multumesc!
Da, legea vă obligă să plătiți contravaloarea xeroxării actelor din dosarul de executare.
o pagina xeroxata costa 27 lei?
Așa cer ei, deobicei Instanța le cenzurează aceste cheltuieli. Aveți noroc că este o singură pagină!