Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Probleme cu avocatul
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Probleme cu avocatul

In dorinta de a-mi recupera o suma de bani de la o societate am solicitat serviciile unui avocat.Suma de recuperat era de 5814,5 euros, care reprezinta o diferenta de restituit.S-au facut urmatoarele demersuri: redactare actiune in pretentii, pt care am platit suma de 2500 onorariu si 1500 cheltuieli de judecata in 28.07.2010
S-a dat sentita in care se admite cererea mea si se someaza creditoarea la plata sumei de 4857 euros si 39 lei cheltuieli de judecata. Avocatul a cerut doar 4857 in loc de 5814 din greseala, s-a uitat eronat la extrasul de cont!!!!
Societatea a facut contestatie avocatul a facut o redactare intampinare contestatie in anulare si i s-a platit suma de 3000ron. Prin sentinta s-a respins contestatia societatii si se declara prima sentinta irevocabila,
In 11.02.2013 avocatul face redactarea cererii de investire cu formula executorie, (desi am inteles ulterior ca nu mai era necesara) si i se plateste suma de 1500, nici acuma nu stiu catre ce birou executoresc. Acuma avocatul nu raspunde la telefon si as dori sa stiu ce as putea face in aceasta situatie, unde ma indrept,cum pot recupera cheltuielile facute??, multumesc
mariasc, utilizator
Ar trebui sa aflati unde este dosarul de executare si sa mergeti la dl. executor.
Astfel va veti recupera cheltuielile.
Poate intrebati debitorul, sigur stie.