Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM pt lucru 2 saptamani pe luna!! -nu la loc de munca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM pt lucru 2 saptamani pe luna!! -nu la loc de munca de baza

ce trebuie trecut la Durata muncii daca salariatul trebuie sa vina doar 2 saptamani pe luna (o saptamana vine si una nu) cu program de 8 ore/zi si fara sa aiba loc de munca de baza la societatea noastra? multumesc mult
Treceti astfel :
- durata timpului de munca 4 ore/zi , inegal. Repartizarea timpului de munca facandu-se astfel : I sapt - 8 ore/zi , II sapt - liber, III - 8ore/zi , IV sapt - liber.
Multumesc mult. A mai aparut insa o situatie. Ar putea ca in cele 2 saptamani sa lucreze 12 ore/zi ? sau se considera ore suplimentare ? Atunci ar insemna 6 ore/zi. E legal? Multumesc anticipat
Atunci modificati : in loc de 4 ore/zi , inegal , treceti 6 ore/zi , inegal.