avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 329 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... CONSTITUIE STAGIU DE COTIZARE?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

CONSTITUIE STAGIU DE COTIZARE?

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti cum se va calcula vechimea in munca si cum va influenta calculul pensiei o perioada de 6 ani ,timp in care am lucrat consecutiv la doua societati,la una cu norma intreaga si la a doua cu jumatate de norma?Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:40, 12 Mai 2015
6 ani lucrati in doua societati = 6 ani de stagiu pentru pensie
Contributia fiind mai mare si cuantumul pensiei va fi mai mare.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime in munca in conditii de 2 contracte de munca Ginulici Ginulici Lucrez cu norma intreaga la o societate, si cu o jumatate de norma la o alta.In momentul calcularii vechimii in munca pentru pensionare,se tine seama si de ... (vezi toată discuția)
Cim part - time EuPiti EuPiti buna ziua, va rog sa-mi spuneti ce drepturi imi revin ca urmare a semnarii unui contract part-time? cum se calculeaza ca vechime la pensie? multumesc (vezi toată discuția)
Vechime in munca, contract cu program partial. Beniamini Beniamini Daca o persoana este incadrata la o societate cu un contract cu program partial de 4 H/zi pe o perioada de 5 ani, cata vechime in mumca ar trebui calculata? ... (vezi toată discuția)