Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... CONSTITUIE STAGIU DE COTIZARE?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

CONSTITUIE STAGIU DE COTIZARE?

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti cum se va calcula vechimea in munca si cum va influenta calculul pensiei o perioada de 6 ani ,timp in care am lucrat consecutiv la doua societati,la una cu norma intreaga si la a doua cu jumatate de norma?Multumesc.
6 ani lucrati in doua societati = 6 ani de stagiu pentru pensie
Contributia fiind mai mare si cuantumul pensiei va fi mai mare.
~ Conținut șters la cerere ~