avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Rectificativa declaratie 390
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Rectificativa declaratie 390

Buna ziua,
ma poate ajuta cineva cu o lamurire in ceea ce priveste rectificativa la decl 390 depusa online?

Pentru cele depuse la ghiseu se intocmeste pe loc proces verbal. Dar pt cele depuse online cum se procedeaza? Primesti la sediu vreo notificare?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 16:22, 12 Mai 2015
Nu, eu am depus si nu am primit.
Multumesc pentru raspuns.
Dar ..declaratia depusa de dvs. era in termenul acela de gratie pentru care nu se primeste amenda sau era depasit?
Am depus in luna iulie declaratie rectificativa pt mai. Si am avut si in iunie declaratie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii depuse on-line cristian_conea cristian_conea Este obligatoriu ca din iulie 2011 declaratiile 300, 390, 394 sa fie depuse electronic ? (vezi toată discuția)
Acte gãsite dupã depunerea declarațiilor Qimer Qimer Mi-au fost predate azi mai multe facturi din luna septembrie, dar între timp am depus declaratiile 300 și 100 (cu depunere trimestrială). Care ar fi ... (vezi toată discuția)
D112 andomar andomar Pentru luna ianuarie 2011,am depus o decl.112 cu 0,pentru ca nu aveam nici un angajat in acea luna,la ghiseu la anaf in termen si cu nr de inregistrare;iar ... (vezi toată discuția)