Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract consumabile la casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract consumabile la casa de marcat

buna seara!stie cineva cum trebuie sa arate un contract pentru consumabile pt casele de marcat?:( nici firma de sevice nu stie #-o
multumesc
Rolele pentru casa de marcat le puteti cumpara de oriunde, cu factura. Nu trebuie sa le cumparati de la distribuitorul de unde ati cumparat casa de marcat si deci nu aveti nevoie de contract.
Amenda 3000+confiscarea sumelor care nu pot fi justificate pentru:- neincheierea cu furnizorii consumabilelor de contracte ferme privind livrarea de consumabile care sa asigure lizibilitatea datelor pe toata perioada de arhivare, daunele la care sunt indreptatiti utilizatorii in cazul nerespectarii clauzelor contractuale de catre furniztori, precum si neasigurarea arhivarii datelor.