Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita CNADR
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita CNADR

am primit plic de executare silita pentru o singura amenda ( rovinieta) ....am mers 200 de metri pe E85.......problema e ca amenda e din 30.09.2011.....iar intre timp nu am primit nimic ....nici instiintare nici poroces verbal nici citatie ....ci doar un plic acum 8 zile....;-) ....la vechea adresa unde locuiesc socrii mei ....eu momentan locuesc la alta adresa , ba mai mult autovehicolul pe care e venita amenda , e radiat din circulatie ....iar dupa radiere a mai avut rovinieta valabila cel putin 4 luni....iar pentru o zi si 200 de metri parcursi nu mi se pare corect sa platasc amenda....mai ales onorariul .....repet nu am fost instiintat in nici un fel ....iar la o cautare in baza lor de date se poate vdea clar ca de cand cu rovinieta asta doar o zi nu am avut acoperire....se putea da un avertisment.
~ Conținut șters la cerere ~
Categoric că pv.contravenție are semnătură electronică și se anulează. conform Deciziei 6/2015 a ICCJ. Faceți contestație și motivați cu Decizia mai sus amintită