avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 378 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... luare in intretinere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

luare in intretinere

am si eu o intrebare tatal meu acum a depus dosarul de pnsie ,pot sa o iau eu pe mama in intretinere daca a fost pana acum la el
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 08:15, 25 Mai 2015
Parintii pot fi co-asiguratii copiilor.
Este necesar sa solicitati oficial la serviciul specializat din primaria locala care sa ateste ca mama dvs nu obtine venituri ,document pe care urmeaza sa il depuneti la serviciul resurse umane.
Este necesar ca mama dvs sa nu fie in evidenta cu venituri
Solicitati eliberarea unei adeverinte de coasigurat pe care o depuneti la medicul de familie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Parinti luati in intretinere carabusdemai carabusdemai buna ziua! va rog daca se poate sa ma sfatuiti in urmatoarea situatie: eu sunt salariat iar mama mea este casnica, tata pensionar. as vrea sa o iau pe mama ... (vezi toată discuția)
Conditie -coasigurat la sanatate miraj miraj buna ziua am urmatoarea situatie un angajat este casatorit cu o persoana de cetatenie ucraineana certificatul de casatorie este eliberat in Romania, si are ... (vezi toată discuția)
Coasigurat bianca40 bianca40 Buna ziua, Sotia unui angajat al societatii la care lucrez, ma intreaba ce acte e necesar sa imi aduca, a.i. sa pot sa-i eliberez o adeverinta de coasigurat ! ... (vezi toată discuția)