Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... luare in intretinere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

luare in intretinere

am si eu o intrebare tatal meu acum a depus dosarul de pnsie ,pot sa o iau eu pe mama in intretinere daca a fost pana acum la el
Parintii pot fi co-asiguratii copiilor.
Este necesar sa solicitati oficial la serviciul specializat din primaria locala care sa ateste ca mama dvs nu obtine venituri ,document pe care urmeaza sa il depuneti la serviciul resurse umane.
Este necesar ca mama dvs sa nu fie in evidenta cu venituri
Solicitati eliberarea unei adeverinte de coasigurat pe care o depuneti la medicul de familie.