avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... cont SPATIU VIRTUAL
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

cont SPATIU VIRTUAL

Buna ziua,
stie cineva cum se sterge un cont deschis in Spatiul Virtual pentru persoane fizice?

Nu ma refer la cele cu certificat digital pentru care se depune formularul 150 si la Spatiul Virtula lansat de curand pentru persoane fizice, unde iti poti crea cont pe baza deciziilor de impunere sau mergand la ghiseu.

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ancatirim , utilizator 21:51, 13 Septembrie 2021
Vestea buna este ca acest cont nu se poate sterge.
Vestea proasta este ca pe acest cont, ANAF va poate trimite notificari, somatii, etc. pe care nu mai poti spune ca nu le-ai primit.
Mai bine nu-l deschideati !
Intre timp ANAF-ul a introdus si optiunea de inchidere a spatiului virtual.
Si am sters si contul.

Buna seara

Sunt interesata de inchiderea spatiului virtual ANAF.
puteti va rog frumos sa detaliati cum ati procedat?

Cu stima

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare ong la anaf rwanna rwanna Buna ziua. incerc sa aflu niste informatii de la anaf si raspunsurile primite sunt foarte vagi. Am deschis de curand o asociatie sportiva non profit, cu scopul ... (vezi toată discuția)
Formularul de plata a contributiei la cas pentru 2019 - inexistent Anna731 Anna731 Buna ziua, Am incercat astazi sa platesc contributia la CAS. Pentru a putea face asta am fost la Trezorerie Constanta deoarece stiam ca acolo se fac platile. ... (vezi toată discuția)
Cum inreg in spv persoana fizica pt depunerea decl unice? bulzanv bulzanv Cum inreg in SPV persoana fizica pt depunerea decl unice daca primesc mesaj ca acea pers are cont activ? eu sint noua contabila si trebuiesa depun decl unica ... (vezi toată discuția)