Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... cont SPATIU VIRTUAL
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

cont SPATIU VIRTUAL

Buna ziua,
stie cineva cum se sterge un cont deschis in Spatiul Virtual pentru persoane fizice?

Nu ma refer la cele cu certificat digital pentru care se depune formularul 150 si la Spatiul Virtula lansat de curand pentru persoane fizice, unde iti poti crea cont pe baza deciziilor de impunere sau mergand la ghiseu.

Multumesc anticipat!
Vestea buna este ca acest cont nu se poate sterge.
Vestea proasta este ca pe acest cont, ANAF va poate trimite notificari, somatii, etc. pe care nu mai poti spune ca nu le-ai primit.
Mai bine nu-l deschideati !
Intre timp ANAF-ul a introdus si optiunea de inchidere a spatiului virtual.
Si am sters si contul.

Buna seara

Sunt interesata de inchiderea spatiului virtual ANAF.
puteti va rog frumos sa detaliati cum ati procedat?

Cu stima