Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... OMAI.400.neconstitutional
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

OMAI.400.neconstitutional

in anul 2011 am fost cercetat disciplinar si destituit din MAI in baza unui ordin OMAI 400 CARE IN ANUL 2014 A FOST DECLARAT neconstitutional de catre curtea constitutionala..Am..vreo sansa daca dau MAI in judecata???Mentionez ca in anul2011 iam dat in judecata unde bineinteles am pierdut atit la tribunal cit si la curtea de apel iasi
Exceptia de neconstituţionalitate ridicată în Dosarul nr. 4.371/2/2012 al Curţii de Apel Bucureşti - Secţia a VIII-a de contencios administrativ şi fiscal şi admisa se refera la prevederile art. 59 alin. (2), art. 60 alin. (1) şi ale art. 62 alin. (3) din Legea nr. 360/2002 privind Statutul poliţistului.

Decizia Curtii Constitutionale are efecte numai pentru viitor.