Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Scoatere din evidenta vector fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Scoatere din evidenta vector fiscal

O asociatie de proprietari a avut 2 angajati cu carte de munca, dupa care s-a externalizat servicul si a ramas doar cu contracte de mandat. Intrucat veniturile din contractele de mandat sunt asimilate salariilor, la scoaterea din evidenta in vectorul fiscal se bifeaza toate contributiile sau doar cele care nu mai sunt (fd garantare, somaj, concedii si indemnizatii si accidente)? Multumesc
doar cele care mai exista...