Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... lncalcare clauza de confidentialitate, migrare clienti
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

lncalcare clauza de confidentialitate, migrare clienti

Buna, ma confrunt cu urmatoarea situatie:
Am un PFA (salon de fitness EMS) si am semnat un ctr de prestari servicii cu alt PFA (antrenor personal de fitness).Persoana nu avea la momentul discutiei nici un fel de experienta , i-am oferit 3 luni de formare in domeniul EMS , urmand sa lucreze pt mine.Dupa perioada de formare ,cele 3 luni, respectivul si-a deschis propriul salon (am aflat ca in timp ce lucra pt mine amenaja spatiul, si-a cumparat aparatura) .Mentionez ca in ctr am inclus clauza de confidentialitate si ca nu v-a presta servicii similare in alte firme cu acelasi domeniu de activitate timp de 12 luni .Problema mea este ca ctr-ul este doar semnat nu si stampilat deoarece m-a tot amanat cu stampila.Deasemenea am in registrat in reg de casa chitanta si factura pt plata sumei cuvenite doar pt 1 luna si doar semnate.
Va rog sa-mi spuneti daca am vreo sansa de castig in cazul in care il actionez in instanta.Sunt revoltata si ma simt furata (a venit la mine doar sa vada daca este profitabila afacerea ) pt ca deja mi-a luat din clienti (a avut acces la nr de tel ale clientilor ) si ma si denigreaza.

Multumesc
gvrlmonica, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~