Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Rambursare TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Rambursare TVA

Buna ziua. Sunt cetatean Rep. Moldova. mi s-a comunicat in vama ca au aparut modificari cu privire la rambursarea tva-ului si anume ca o persoana nu poate face cumparaturi si sa ceara returnarea tva-ului mai des de o singura data in 3 zile.
De exemplu:am fost marti si am facut cumparaturi.in vama mi s-a pus stampila pe acte. Miercuri cind am fost si am facut cumparaturi,deja in vama au refuzat sa-mi puna stampila ,deoarece am fost si marti.cica au aparut modificari la 1 iunie 2015.e adevarat?
Admin, administrator